Najlepsze gry na PC i konsole


Jak zawsze koniec roku to czas spoglądania nie tylko na to, co wydarzyło się w ciągu minionych dwunastu miesięcy, ale i na to, co nastąpi w najbliższej przyszłości. Czyli czas na wynotowanie najciekawszych gier, których możemy spodziewać się w 2017 roku. Członkowie redakcji i współpracownicy serwisów GRYOnline. pl i tvgry. pl wybrali 30 najbardziej niecierpliwie wypatrywanych przez nich pozycji. Plebiscyt dla Was, naszych czytelników, ruszy niebawem, ale oczywiście nie omieszkajcie podzielić się swoimi oczekiwaniami już teraz, w komentarzach. Z drugiej strony pewne kontrowersje wzbudza wybranie widoku pierwszoosobowego. Owszem, dzięki takiemu rozwiązaniu można pogłębić immersję i klimat oraz skuteczniej straszyć graczy, ale Resident Evil zawsze stawiało na kamerę trzecioosobową – jeśli nie w formie statycznych ujęć, to chociaż zawieszoną nad ramieniem postaci. W ten sposób siódma część podąża śladami „budżetowej” – choć silnej – konkurencji spod znaku serii Outlast czy Amnesia. Ale czy to na pewno źle? Mimo wszystko w najnowszym dziele Capcomu czuć ducha „Residenta” (nawet bez tłumów zombiaków), do tego mamy nastrajające pozytywnie demo – więc możemy być dobrej myśli. Pierwsza połowa 2017 roku obrodziła licznymi naprawdę udanymi grami. Skutki do radości mieli tak jak fani mniejszych tytułów, jakich zachwycić mogły Little Nightmares, Rime czy Night in the Woods, jak i hobbyści pozycji wysokobudżetowych, mający batalię przebierać wśród produkcji pokroju Horizon: Zero Dawn, NiOh, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Injustice 2 czy Prey. Historia Nathana Drake’a doczekała się świetnego zamknięcia w czwartym Uncharted, ale szczęśliwie w trakcie jego przygód poznaliśmy sporo innych barwnych istot, których perypetiami mamy możliwość się zainteresować. W Zaginionym dziedzictwie skupimy się na losach wielkiej nieobecnej Brzeżka złodzieja, Chloe Frazer, jaka razem z Nadine Ross zajmie się… z grubsza przeto, czym zajmował się Nathan – pradawnych ruin eksploracją, rozwiązywaniem zagadek natomiast robieniem sobie potężnych nieprzyjaciół. A wszystko to, podczas gdy zdążyło nas już przyswoić studio Naughty Dog, w oprawie wizualnej wyciskającej ożywcze soki z konsol Sony.
Gry RPG zawsze miały mocną pozycję wideo w świecie gier, a w finalnych latach tylko ją umocniły i fani tego gatunku dawno nie byli rozpieszczani tak dużą liczbą fajnych tytułów. W 2016 roku kalendarzowego nie było inaczej oraz wystarczy spojrzeć na polski plebiscyt najlepszych gier finalnych dwunastu miesięcy, by ujrzeć, że w tym czasie nie brakowało fajnych RPG-ów. Owe była jednak rozgrzewka przedtem tym co czeka naszej firmy w najbliższym czasie, bo sporo odsłania na to, że 2017 rok zapisze się w naszej pamięci, jako czołowy w historii tego gatunku.

Wrzucanie elementów karcianki aż do strategicznych RPG-ów jest świeżo dosyć popularne i spośród tego pomysłu korzysta również Children of Zodiarcs – taktyczny RPG inspirowany serią Final Fantasy i karcianką Magic: The Gathering. Gracz wciela się w przywódcę zawodowych złodziei walczących ze skorumpowanym rządem biorąc wkład w turowych potyczkach oraz korzystając z talii kart służących jako umiejętności naszych podopiecznych. Dodajmy do tego izometryczną oprawę ładną, rozbudowaną fabułę i dostajemy jeden spośród ciekawszych tegorocznych tytułów w celu fanów strategicznych RPG-ów.
ELEX to kolejna próba studia Piranha Bytes dostarczenia nam równie kultowej gry jak Gothic i Gothic II. Tym razem to niemieckie studio stawia na klimaty science-fantasy przenosząc do nas uniwersum, w którym magia jest równie powszechna co zaawansowana technologia. Pomysł ciekawy, pytanie tylko czy zostanie oprawiony wciągającą i dobrze zaprojektowaną rozgrywką, z czym Piranha Bytes miało ostatnio spore kłopoty. Nie zmienia to faktu, iż ELEX to jeden z ciekawiej zapowiadających się RPG-ów 2017 roku.

Firefox Focus uznawany jest za jedną z najlepszych „bezpiecznych” przeglądarek dla smartfonów. Rozwijana przez firmę Mozilla aplikacja jest utrzymana w minimalistycznym stylu. Potrafi automatycznie blokować śledzące użytkownika trackery, oferuje możliwość łatwego czyszczenia danych w pamięci podręcznej, historii oraz haseł i plików cookie. Co najważniejsze: blokuje większość reklam. Firefox Focus to świetny wybór dla osób, które nie chcą zostawiać po sobie śladów w sieci. Mało jest osób, które cyklicznie nie korzystają z najpopularniejszej na świecie darmowej encyklopedii internetowej, czyli z Wikipedii. Z myślą o użytkownikach systemów mobilnych iOS i Android powstała kompaktowa i lekka aplikacja, która usprawnia przeglądanie zasobów encyklopedii na smartfonach. Funkcjonalne i przejrzyste narzędzie nie tylko ułatwia wertowanie kolejnych stron Wikipedii, ale umożliwia na zapisywanie wybranych stron w formie zakładek, a także edycję wpisów.

Comments 0

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More From: Featured

DON'T MISS