Firma NVIDIA ogłosiła dzisiaj, że wersja PC gry Death Stranding, której premiera zaplanowana jest na 14 lipca 2020 roku, będzie wspierana przez technikę NVIDIA DLSS 2.0. DLSS 2.0 znacząco zwiększy wydajność gry, umożliwiając uzyskanie na każdej karcie graficznej GeForce RTX ponad 100 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p lub płynne 60+ kl./s w rozdzielczości 4K.

Death Stranding to głośny tytuł legendarnego twórcy gier Hideo Kojimy i jego studia KOJIMA PRODUCTIONS, który spotkał się z dużym uznaniem recenzentów oraz graczy.

Death Stranding zdobyła już reputację oszałamiającej wizualnie gry, ale technika NVIDIA DLSS 2.0 pomaga uczynić debiut na PC czymś wyjątkowym. Dodatkowa wydajność jaką zapewnia NVIDIA DLSS 2.0 w Death Stranding pozwala graczom odblokować uwolnić ogromny potencjał graficzny platformy PC, poprzez użycie bardziej szczegółowych ustawień grafiki oraz wyższych rozdzielczości, co pozwala na realizację naszych wizji jak ta gra powinna wyglądać” – powiedział Akio Sakamoto, dyrektor ds. technologii w KOJIMA PRODUCTIONS.

Grafika w Death Stranding jest renderowana dzięki silnikowi Decima firmy Guerrilla Games, który staje się tym samym najnowszym silnikiem gier, który czerpie korzyści z dodatkowej wydajności oferowanej przez technikę NVIDIA DLSS 2.0.

Kolejny prestiżowy tytuł dowodzi, że twórcy gier mają duże zaufanie do działania tej techniki.