Pęknięcie szybki to stosunkowo niewielkie uszkodzenie, które z reguły da się naprawić w każdym modelu telefonu. Oczywiście, w zależności od tego, kiedy został wyprodukowany telefon, naprawa, zwłaszcza przy starszych telefonach, może nie być opłacalna. Zdarzają się też sytuacje, w których nie musimy od razu zanosić telefonu do naprawy.

W zależności od osoby, niektórzy nie mogą od razu naprawić zbitej szybki, gdyż ich na to nie stać, a inni twierdzą, że jeśli urządzenie działa, to wymiana szybki Samsung nie jest w danej chwili konieczna. Jedno jest pewne, telefon ze zbitą szybką nie prezentuje się tak dobrze. Nie jest to jednak jedyny problem. W wielu przypadkach może dojść do stopniowego pogłębiania się pęknięcia, co może się również wiązać z odłamkami szkła, które są dla nas niebezpieczne. Dużo osób, na których telefonie widać jedynie delikatne rysy, dalej używa telefonu, nie decydują się na naprawę. Jeśli jednak sytuacja jest poważniejsza i pęknięcia są głębsze, należy udać się do serwisu.

Wymień szybkę w profesjonalnym serwisie

Jeśli tylko jesteśmy w stanie ponieść koszty naprawy zbitej szybki wyświetlacza, to warto zdecydować się na taką usługę. Dzięki procesom refabrykacji zachowamy oryginalny wyświetlacz, a do tego telefon znów zyska ładnie wyglądający przedni panel bez rys, co sprawi również, że urządzenie będzie wyglądało jak nowe. Dzięki takiej wymianie będziemy mogli używać telefonu przez długi czas. Naprawa pękniętej szybki jest bardzo opłacalną w przypadku droższych modeli, np. iPhone’a 12 – będą to zdecydowanie mniejsze koszty, niż gdybyśmy chcieli wymienić telefon na nowy. Ceny nowoczesnych smartfonów są bardzo wysokie, dlatego warto pomyśleć, jak zaoszczędzić pieniądze, wybierając właśnie naprawę w serwisie gwarancyjnym. Oczywiście, korzystanie ze smartfona z delikatnymi rysami jest możliwe, jednak na dłuższą metę poleca się wymienić szybkę.