Obecnie zakup telefonu wiąże się nie tylko z wyborem odpowiedniego modelu, jaki nas interesuje. Istotne jest również dobranie akcesoriów, które zapewnią nam skuteczną ochronę naszego smartfona. Szczególnie jeśli chodzi o ekran, gdyż to on jest najcenniejszym elementem w całym smartfonie, a jego naprawa bywa naprawdę kosztowna.

Jeśli jesteś użytkownikiem telefonu firmy Apple, zapewne zastanawiałeś się jaki rodzaj ochrony ekranu będzie najbardziej właściwy. Na rynku są dwie możliwości do wyboru. Szkło hartowane oraz folia ochronna. Na pozór wydawać by się mogło, że nie ma większego znaczenia, który wariant wybierzemy. Wbrew pozorom jest spora różnica pomiędzy folią a szkłem i wpływa ona znacząco na poziom zabezpieczenia ekranu naszego telefonu.

Folia ochronna czy szkło hartowane ? Co lepiej zabezpieczy naszego iPhone’a ?

Każdy, kto jest posiadaczem lub posiadał w swoim życiu produkty firmy Apple, doskonale wie, jak duży nacisk producenci kładą na jakość wykonania swoich sprzętów. Wraz z postępem technologii możemy mieć pewność, że iPhone’y projektowane są w taki sposób, aby były coraz bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia. Mowa tutaj o upadkach, uderzeniach, czy zarysowaniach. Nie oznacza to jednak, że telefony te nie wymagają dodatkowej ochrony. Warto jest zabezpieczyć swojego smartfona, dobierając odpowiednie etui oraz koniecznie pomyśleć o ochronie ekranu. To spowoduje, że żywotność naszego telefonu zdecydowanie się wydłuży, a my tym samym unikniemy nieprzewidzianych wizyt w serwisie w celu wymiany szybki.

Zatem co wybrać dla naszego telefonu ? Jaka jest różnica między folią ochronną a szkłem hartowanym?

Zasadniczą różnicą między tymi dwoma wariantami jest stopień twardości materiału. W przypadku hartowanego szkła możemy liczyć na to, że ochroni ono nasz telefon w momencie upadku zdecydowanie lepiej aniżeli folia ochronna. Nie oznacza to jednak, że mamy z niej całkowicie zrezygnować. Jeśli zdecydowaliśmy się nosić naszego iPhone’a w zamykanym etui, który dodatkowo osłania ekran – folia w zupełności wystarczy. Będzie ona w skuteczny sposób zapobiegać wszelkim zarysowaniom. Szkło hartowane natomiast sprawdza się rewelacyjnie w przypadku, gdy wybraliśmy dla naszego telefonu silikonowy case.

Uwaga. Żadna, nawet najlepsza ochrona telefonu nie zapewni 100% gwarancji jego zabezpieczenia. Dlatego w momencie, kiedy Twój telefon ulegnie jakiemuś uszkodzeniu pamiętaj, że warto powierzyć go  serwisom pogwarancyjnym, które w sposób profesjonalny naprawią usterkę. Na przykład serwis iPhone Pan Szybka w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.