MSI wprowadza do sprzedaży dwa zestawy kompaktowego chłodzenia cieczą. Chłodzenie typu All-in-One od MSI to propozycja dla użytkowników, którzy oczekują skutecznego odprowadzenia ciepła z procesora oraz atrakcyjnego wyglądu.

Wydajne chłodzenie z podświetleniem ARGB

Okres letni to dobra okazja do obniżenia temperatur procesora i instalacji wydajnego systemu chłodzenia. MSI MAG CORELIQUID 240R korzysta z dwóch wentylatorów o rozmiarze 120 mm, a MSI MAG CORELIQUID 360R z trzech jednostek tego typu. Wentylatory są podświetlane przy pomocy adresowalnych diod RGB, co pozwala na skonfigurowanie zaawansowanych efektów świetlnych. Blok wodny montowany na procesor również wyposażono w tego typu podświetlenie. Ponadto jego obudowę z logo smoka można przekręcać, by niezależnie od sposobu montażu bloku, grafika zawsze była ustawiona prawidłowo.

Poza zapewnieniem niższych temperatur wydajne chłodzenie powinno być też przyjazne dla uszu. W przeciwieństwie do większości rozwiązań obecnych na rynku pompka tłocząca ciecz została zamontowana w chłodnicy, a nie w bloku wodnym. Takie rozwiązanie pozwala zredukować głośność działania zestawu – masa chłodnicy i zawartej w niej cieczy minimalizuje drgania generowane przez pompkę.

Posiadacze przestronnych obudów nie muszą martwić się o ograniczenie w montażu chłodnicy tylko do górnej ścianki. Węże łączące chodnicę z blokiem wodnym mają aż 40 cm długości, co umożliwia umiejscowienie chłodnicy np. na froncie obudowy. Dla zwiększenia wytrzymałości na uszkodzenia oraz polepszenia wyglądu, węże umieszczono w nylonowych oplotach. W zestawie z chłodzeniem znajdują się zapinki do wszystkich popularnych podstawek procesora firm AMD oraz Intel, w tym również z segmentu HEDT.

Oba modele chłodzenia za niedługo będą też dostępne w wariantach z dołączonym kontrolerem obrotów wentylatorów. Ich oznaczenia to odpowiednio MAG CORELIQUID 240RH oraz MAG CORELIQUID 360RH.

MSI oferuje 2-letnią gwarancję producenta na chłodzenia. Sugerowane ceny detaliczne nowych produktów na polskim rynku wynoszą:

  • MSI MAG CORELIQUID 240R – 509 zł
  • MSI MAG CORELIQUID 240RH – 599 zł
  • MSI MAG CORELIQUID 360R – 649 zł
  • MSI MAG CORELIQUID 360RH – 739 zł