Prowadzenie magazynu bez wsparcia nowoczesnych technologii może być nie tylko czasochłonne, ale także obarczone wysokim ryzykiem błędów. Aby ułatwić prace, warto sięgnąć po kolektory danych współpracujące z systemem magazynowym.

Kolektor danych w magazynie

Gospodarka magazynowa wspomagana dedykowanym oprogramowaniem oraz urządzeniami mobilnymi jak kolektory danych daje szereg korzyści. Wykorzystując takie połączenie, można nie tylko łatwiej wprowadzać dane do programu, lecz też odczytywać informacje na temat towarów, kompletować zamówienia i prowadzić inwentaryzację.

Kolektory danych, które przypominają swoją budową smartfony, znacznie ułatwiają prowadzenie prac w magazynie. Dzięki temu, że wyposażone są w skanery kodów 1D oraz 2D, mogą łatwo odczytywać informacje. Dodatkowo oferują inne funkcjonalności, na przykład łączność NFC, fotografowanie. Pojemne baterie pozwalają na pracę nawet przez kilka – kilkanaście godzin dziennie, a wytrzymałe i szczelne obudowy zapewniają ochronę także w wymagających warunkach.

LECOM U9100 – multifunkcyjny kolektor danych

Aby prace magazynowe mogły odbywać się łatwiej, szybciej i wygodniej, warto wybrać odpowiedni kolektor danych, który będzie wyróżniał się zaawansowanymi paramentami technicznymi oraz wygodną obsługą.

Kolektor Android LECOM U9100 to nowoczesne urządzenie wyposażone w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 5 cali, czterordzeniowy procesor Cortex-A53 1.3 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz skaner Honeywell N6603, który potrafi odczytywać kody 1D i 2D. Kolektor danych pracuje na bazie systemu Android 8.1. Komfort obsługi zapewniają dodatkowe przyciski funkcyjne, w tym przyciski boczne.

Parametry techniczne:
– 5-calowy ekran dotykowy w kolorze, o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli
– procesor Cortex-A53 1.3 GHz
– 2 GB pamięci RAM
– pamięć wewnętrzna 16 GB – możliwość rozszerzenia do 32 GB za pomocą karty micro SD, TF
– skaner kodów Honeywell N6603 2D + 1D – możliwość zastosowania laserowego czytnika kodów Honeywell N4313 1D
– kamera z 8 MP i funkcjami flash i auto-focus
– moduły komunikacyjne 4G LTE/3G/2G, Bluetooth 4.1, WiFi 802.11 a/b/g/n, GPS
– akumulator 4800 mAh – do 8 godzin pracy i 500 godzin czuwania
– stopień ochrony IP66
– slot na kartę SIM
– komunikacja za pomocą USB Typ-C
– w zestawie z kolektorem znajdują się ładowarka, kabel USB, folia na ekran, pasek oraz akumulator

Kolektor danych LECOM U9100 – ile kosztuje i gdzie go kupić?
Kolektor LECOM U9100 oferowany jest obecnie w cenie około 2 100 zł brutto i można kupić go w sklepach internetowych prowadzących sprzedaż produktów do magazynów.

Dzięki nowoczesnym kolektorom danych jak LECOM U9100 można prowadzić prace magazynowe łatwiej, z mniejszym ryzykiem błędów, a ponadto oszczędzać czas. We współpracy z oprogramowaniem magazynowym tworzy on duet, z którym magazyn może działać jeszcze efektywniej.