Oparta na działaniu zespołowym strzelanka Tannenberg, sequel gry Verdun, pojawi się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 wraz z nową mapą już 24 lipca!

Tannenberg stawia graczy w rolach żołnierzy piechoty walczących na Froncie Wschodnim podczas I Wojny Światowej w czasie, gdy Imperium Rosyjskie starło się z potężną armią Niemiecką. Autentyczne bronie, umundurowanie i pola bitwy połączone, aby dać jak najbardziej realne doświadczenie działań wojennych Frontu Wschodniego, tak kontrastujące z walkami w bliskim kontakcie z Frontu Zachodniego, przedstawionymi w grze Verdun. Tannenberg na konsolach wprowadzi nową mapę, skoncentrowaną na walkach dookoła ufortyfikowanego miasta Przemyśla. Gracze na komputerach nie muszą się jednak martwić, nowa mapa pojawi się także na Steam 24 lipca!

Autentyczne walki Frontu Wschodniego

Tannenberg zaoferuje pierwszoosobowe akcje Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, podczas których gracze będą mogli uczestniczyć w manewrach wojennych przy granicach Rosji. Wojska niemieckie z sojusznikami ścierać się będą z wojskami Ententy dowodzonymi przez Rosję na wschodzie. Mimo wagi walk i milionów ludzi zaangażowanych w działania wojenne jest on często przyćmiewany przez walki na Froncie Zachodnim (przedstawionym w grze Verdun). Tannenberg da graczom możliwość zagłębienia się w ważną część I Wojny Światowej, z którą być może nie są aż tak zapoznani.

Gracze będą mogli wziąć udział w 40 bitwach, w których kluczowe będzie zdobycie ważnych sektorów mapy i odebranie punktów zwycięstwa przeciwnikowi. Ich obowiązkiem będzie wybór składu drużyny, wyposażenia i walka o kontrolę nad polem walki wykorzystując artylerię, gaz, ciężką broń maszynową i wiele więcej! Każda narodowość w Tannenberg będzie charakteryzowała się autentyczną bronią, wyposażeniem i umundurowaniem z tamtego okresu. Włożono też wiele trudu we wprowadzenie do gry często zapomnianych uczestników walk na Froncie Wschodnim, takich jak Rumunia, Łotwa, Austro-Węgry czy Bułgaria.